Leave Your Message
01

Лидерство во индустријата за производство на седишта за бебиња

WELLDON е една од водечките компании во дизајнот, развојот и производството на детски седишта за автомобил. Од 2003 година, WELLDON е посветен на обезбедување безбедна и удобна средина за патување на децата низ целиот свет. Со 21 годишно искуство, WELLDON може да ги исполни приспособените барања на клиентите за детски седишта за автомобил, истовремено обезбедувајќи производствен капацитет без да се загрози квалитетот.

Контактирајте не
 • 2003 Основана

 • 500+ вработени
 • 210+ патенти
 • 40+ производи

Откривање на нашата фабрика, тим и иновации

Продуктивност
01

Производство

Нашата компанија обезбедува висока продуктивност преку користење на четири наменски производни линии, секоја оптимизирана за ефикасност и пропусната моќ. Дополнително, нашиот тим од стручен персонал за монтажа прецизно го одржува квалитетот на производот, гарантирајќи дека секое автомобилско седиште може да обезбеди најдобра заштита за децата.
 • Повеќе од 400 вработени
 • Годишно производство кое надминува 1.800.000 единици
 • Се протега на над 109.000 квадратни метри
Тим за истражување и развој
02

Тим за истражување и развој

Нашиот тим за истражување и развој, со повеќе од 20 години посветеност на развојот на детските безбедносни седишта, е во првите редови на иновациите. Во последниве години, нашиот фокус на паметните и електронските безбедносни седишта доби значително признание и прифаќање од потрошувачите.
 • Над 20 посветени членови во нашиот професионален тим за истражување и развој
 • Повеќе од 21 година долгогодишно искуство во дизајнирање и развој на детски седишта за автомобил
 • Беа дизајнирани и развиени преку 35 модели на детски седишта за автомобил
Производ од WELLDON
03

Контрола на квалитет

Со повеќе од две децении посветеност на производство, дизајнирање и продажба на седишта за бебиња, нашиот тим ја усоврши својата експертиза за да обезбеди највисоки стандарди за безбедност и удобност. Нашиот немилосрден стремеж за извонредност е поттикнат од нашата непоколеблива посветеност да им обезбедиме мир на семејствата ширум светот за време на нивните патувања.
 • Спроведување на COP тестови за несреќа на секои 5000 единици
 • Инвестираше над 300.000 долари во изградба на стандардизирана лабораторија
 • Вработување на повеќе од 15 кадри за инспекција на квалитет
Побарајте уникатно прилагодување

By INvengo oem&odm

Tailored to your child safety seat needs, we provide OEM/ODM services and are committed to creating safe, comfortable and reliable seat products for you.

Get a quote

Добијте приспособено решение за безбедносно седиште

Соработувајте со WELLDON за да создадете приспособени решенија приспособени да обезбедат најдобра сигурност за вашето дете. Контактирајте со нас за да ги исполниме вашите потреби за прилагодување и да обезбедиме побезбедно, поудобно искуство за раст на вашето дете заедно.

01

Потребна е потврда


Нашиот професионален тим ќе комуницира со вас во детали за да ги разбере вашите потреби и барања за прилагодување.

02

Дизајн и решение
испорака

Врз основа на вашите потреби и барања, нашиот дизајнерски тим ќе ви обезбеди приспособени решенија за дизајн.

03

Примерок за потврда


Ќе обезбедиме примерок пред масовното производство и ќе се погрижиме сите детали за производот да ги задоволат вашите барања.

04

Водечко време за ВЕЛ
производ на DON

Производите од WELLDON обично бараат 35 дена за производство, при што испораката обично се завршува во рок од 35 до 45 дена. Посветени сме да обезбедиме навремена испорака на секоја нарачка до нашите клиенти.

Отворете сосема нов свет на детски безбедносни седишта

Влезете во доменот на откривањето и откријте ја нашата разновидна палета на производи за да ви обезбедиме персонализирани решенија за безбедносни седишта за деца.

сертификати

За да се осигураме дека секој производ на WELLDON обезбедува максимална заштита за децата и може да се користи ширум светот, нашите безбедносни седишта поминаа низ различни безбедносни тестови.

dfha
сертификати02 уште
сертификати03byc
сертификати04c3d
сертификати1jup

Глобална агенција за сертификација за безбедност

сертификати2hi8

Задолжителна сертификација за безбедност во Кина

сертификати3417

Европската агенција за сертификација за безбедност

сертификати4y9u

Кинеска агенција за следење на безбедноста на автомобилите

Заштита на иновациите, чувајте ја иднината

Нингбо Велдон технологија за безбедност на новороденчиња и деца, Ltd.

Веќе 21 година, нашата непоколеблива мисија беше да обезбедиме засилена заштита за децата и да ја прошириме безбедноста на семејствата ширум светот. Немилосрдно се трудевме секое патување по патот да го направиме што е можно побезбедно, водени од цврстата посветеност на извонредноста.

Прочитај повеќе

Нашите најнови вести

Нашата непоколеблива мисија е да обезбедиме зголемена заштита за децата и безбедност за семејствата ширум светот